Paikallisella otteella
Tampere 89.0     Ikaalinen 91.2     Parkano 87.8

5.2.2019 - 13:48

Erika Hildén Tampere Tunnetuksi ry:n puheenjohtajaksi

Erika Hildén Tampere Tunnetuksi ry:n puheenjohtajaksi

Tampere Tunnetuksi ry:n puheenjohtajana vuoden 2019 alusta toimii Erika Hildén. Vuonna 1965 perustetun yhdistyksen tavoitteena on pitää Tampereen keskusta Suomen parhaana paikkana elää, vierailla ja yrittää.

Tampere Tunnetuksi ry:n puheenjohtajana vuoden 2019 alusta toimii Erika Hildén. Hildén on muotialan yrittäjä kolmannessa polvessa; liiketoiminnan käynnisti 1950-luvulla hänen isoisänsä sisko, Sara Hildén.

Erikan isän yritys Habitus Hildén liittyi Tampere Tunnetuksi -yhdistykseen vuonna 1973. Erika itse on toiminut yhdistyksen hallituksessa jo yli kymmenen vuotta.

Tampere Tunnetuksi ry:n hallituksessa on 13 jäsentä. Hallituksessa on laaja edustus Tampereen keskustassa toimivista tahoista, kuten kaupallisia toimijoita tavarataloista kivijalkaliikkeisiin, kiinteistöjen omistajia, kulttuuritoimijoita sekä Tampereen kaupungin edustus. Varapuheenjohtajana jatkaa Sponda Oyj:n aluepäällikkö Ari-Pekka Lehtonen.

Tampere Tunnetuksi ry on vuonna 1965 perustettu keskustan kehittämisyhdistys, jonka tavoitteena on pitää Tampereen keskusta Suomen parhaana paikkana elää, vierailla ja yrittää. Tavoitteeseen pääsemiseksi yhdistys mm. julkaisee Tampere Tunnetuksi Passia, vuokraa Kuninkaankatua, järjes-tää Joulun avauksen ja Kukkaisviikot sekä toimii aktiivisesti yritysten viestin viejänä Tampereen kaupungille.
 

5.2.2019 / Valtteri Kujansuu

Kaikki uutiset